HUNAlapítvány
A HUNAlapítvány a Jövőért alapítványt annak érdekében hoztuk létre, hogy a beteg gyermekek és a szociálisan hátrányos helyzetű családok támogatása mellett, a tehetséggondozásra, a kultúrára és a sporttal kapcsolatos területre is hangsúlyt fektessünk, így a tanulásban és sportban kimagasló eredményt nyújtó fiatalokat is támogathassuk.
Elkötelezettek vagyunk az egészségügyi terület, ezen belül a gyermek betegellátás támogatásában, továbbá a hátrányos helyzetben élő gyermekek digitalizációval kapcsolatos oktatásának elősegítésében, annak érdekében, hogy csökkenjen a társasdalom digitális megosztottsága.
Fontosnak tarjuk a gyermekek és fiatalok nemzeti elkötelezettségének, összetartozás-tudatának erősítését, a jövő nemzedékének támogatását. Hiszek benne, hogy a legkisebb dolgok is képesek megváltoztatni a világot, mindez szervezett összefogással pedig csak sokszorozódik.
Arra pedig különösen büszke vagyok, hogy munkatársaink is aktívan részt vesznek a segítségnyújtásban, ezzel erősítve az egymáshoz tartozást, mely az egyik legjobb dolog, ami egy alapítvánnyal megtörténhet.
Müller László
HUNAlapítvány a Jövőért
kurátor
A HUNAlapítvány a Jövőért számokban
Több mint 0 éves működés
Több mint 0 boldog gyermek több mint 0 támogatott család
Több mint 0
ajándékozott
használati tárgy, eszköz, fogyasztási cikk
Több mint 0 millió Ft
értékű támogatás
Az alapítvány céljai
Hátrányos helyzetű gyermekek, fiatalok segítése, társadalmi integrációjuk támogatása, sporttáborok szervezése, súlyosan beteg gyermekek ápolásához, egészségügyi kezeléséhez szükséges anyagi feltételek megteremtése.
Gyermekek, fiatalok, fiatal felnőttek kultúrához, művelődéshez, közösségi élményekhez, sporthoz, oktatáshoz való hozzáférésének anyagi és természetbeni támogatása, többek között informatikai eszközökkel és digitális alkalmazásokkal történő támogatással, a modern kor digitalizációs kihívásaira tekintettel.
A pénzügyi kultúra fontosságát felismerve a középiskolákban és felsőoktatásban tanuló fiatalok pénzügyi és biztosításszakmai ismereteikre vonatkozó képzések támogatása, a tudatosabb pénzügyi döntések meghozatalának érdekében.
A gyermekek és fiatalok nemzeti elkötelezettségének és összetartozás tudatának erősítése, a jövő nemzedékének támogatása!
Tevékenységünk
A HUNAlapítvány a Jövőért elkötelezett a társadalmi felelősségvállalás és a pozitív változások előmozdítása mellett. Az alapítvány sokrétű tevékenysége során kiemelt figyelmet fordít az oktatás, az egészségügy, a sport és a kultúra területeire, valamint a hátrányos helyzetű csoportok és tehetséges fiatalok támogatására.
Január 19-én fejlesztő játékokat, sporteszközöket és háztartási eszközöket adományoztunk a Cseppkő Gyermekotthoni Központnak.
Folytattuk a Szegedi Tudományegyetem Fejlesztéséért Alapítvány támogatását 8 millió forinttal, elősegítve a súlyosan beteg gyermekek ellátását. Segítettük a Közép Budai Önkéntes Polgári Védelmi Egyesület munkáját, támogatva mentésszervezési és lakosságvédelmi feladataikat. Részt vettünk a VARÁZSCSEPP Tehetségkutató Verseny Országos Döntőjén, ahol alapítványunk kurátora díjakat adott át.
A sport területén folytattuk a Down-szindrómával élők kosárlabda csapatának támogatását, sportfelszereléseket és egyedi ruházatot adományozva nekik. Emellett immár második alkalommal támogattuk az Országos Mentőszolgálat Sportegyesületét, elősegítve a mentősök sportolási és közösségépítési lehetőségeit.
2023-ban a HUNAlapítvány a Jövőért és a Hungarikum Alkusz folytatta szerteágazó támogatói tevékenységét, kiemelt figyelmet fordítva a sport, egészségügy és oktatás területeire. A sportélet támogatása során ismét segítettük a Siófoki Kajak Kenu Sportegyesületet, valamint 10 millió forinttal támogattuk a Három Lépés TRIACTO Sportegyesület FitKid szakosztályát. Az egészségügy terén kiemelkedő volt Szilágyi Richárd rally navigátor gyógykezelésének támogatása és a 7 éves, súlyos betegségekkel küzdő Czékmány Hanna adománygyűjtésének segítése. A Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata és Önkéntes Tűzoltó Egyesület 1 millió forintos támogatást kapott tőlünk. Az oktatás és szakmai fejlődés érdekében 100.000 forinttal támogattuk a „A jövő vendéglátóipari szakembereiért” Alapítvány Schnitta Versenyét. Az esélyegyenlőség jegyében segítettük a Hársfa Egyesületet, támogatva a Magyar Down kosárlabda csapat nemzetközi versenyén való részvételét. Tevékenységünk során továbbra is kiemelt figyelmet fordítottunk a hátrányos helyzetű csoportok, a fogyatékkal élők és a tehetséges fiatalok támogatására, ezzel is hozzájárulva a társadalmi felelősségvállalás és az egészséges életmód népszerűsítéséhez.
2022-ben sporttámogatásaink között szerepelt a Sajó Péter Emlékverseny Országos Országúti Szezonnyitó (250.000 Ft), a Tahitótfalui Sportegyesület, az Asztalitenisz Sportegyesület Orosháza (1 millió Ft) és a Pécsi Mecsek Futball Club (2.116.667 Ft). Kulturális téren jelentős támogatást nyújtottunk a Szekszárdi Szüreti Napoknak (5 millió Ft), a Savaria Történelmi Karneválnak (2 millió Ft) és a Nemzetközi Vadgasztronómiai Fesztiválnak (250.000 Ft). Az oktatás és innováció területén támogattuk a Pécsi Tudományegyetem „Solar Decathlon Europe 21/22” programját (1 millió Ft). Emellett segítettük a Reorganizációs és Fizetésképtelenségi Szakértők Egyesületét (3 millió Ft), hozzájárulva a magyarországi vállalkozások reorganizációjához. Tevékenységünk során továbbra is kiemelt figyelmet fordítottunk a helyi közösségek fejlesztésére, a sport és az egészséges életmód népszerűsítésére, valamint a kulturális örökség megőrzésére.
2021-ben alapítványunk tovább folytatta sokrétű támogatói tevékenységét. Ebben az évben kiemelt figyelmet fordítottunk az egészségügyre és a beteg gyermekek támogatására. 8 millió forinttal támogattuk a Szegedi Tudományegyetem Fejlesztéséért Alapítványt a súlyosan beteg gyermekek ellátásának fejlesztésére. 5 millió forinttal járultunk hozzá egy ritka betegséggel küzdő kislány, Zoé gyógykezeléséhez. Az Albert Schweitzer Kórháznak 5,3 millió forint értékben adományoztunk értékmegőrző szekrényeket. Emellett segítettünk egy súlyosan beteg kisgyermek édesanyjának jogosítványt szerezni, és támogattuk a Dél-Zempléni Mentőkért Egyesületet újraélesztő készülékek beszerzésében. A sport területén folytattuk a Siófoki Kajak Kenu Sportegyesület támogatását, valamint 10 millió forinttal segítettük a Három Lépés TRIACTO Sportegyesület FitKid szakosztályát. Az oktatás terén ismét támogattuk a Zánkai Erzsébet Tábort, és további 10 tabletet adományoztunk a Cseppkő Gyermekotthoni Központnak. Tevékenységünk során a hátrányos helyzetű gyermekek és régiók támogatása továbbra is kiemelt szerepet kapott.
A 2020-as évben alapítványunk nagy hangsúlyt helyezett arra, hogy hozzájáruljon a gyermekek és fiatalok digitális képességeinek fejlesztéséhez, különös tekintettel a koronavírus-járvány okozta élethelyzetre.
Az alapítvány a „Szól a szív” Alapítványon keresztül a Vakok Gyermekotthonát 5 darab DELL típusú laptoppal támogatta, 25 darab laptopot adományozott általános iskoláknak. A Cseppkő Gyermekotthoni Központ növendékei részére pedig 10 darab Lenovo Tabletet adott át, mellyel megkönnyítette a gyermekek kapcsolattartását az iskolákkal, valódi segítséget nyújtott abban, hogy minél hatékonyabban tudják megvalósítani a gyermekek online oktatását, mely elengedhetetlen volt ahhoz, hogy sikeresen teljesíthessék a tanévet.
2019-ben alapítványunk HUNAlapítvány a Jövőért néven folytatta tevékenységét, korábban Keszthelyi Alapítvány a Mosolygó Gyermekekért néven működtünk. Ebben az évben számos jelentős projektet valósítottunk meg az oktatás, kultúra és sport területén. 1500 db történelmi témájú könyvet adományoztunk a Zánkai-Erzsébet tábor résztvevőinek, támogatva ezzel az olvasás és a történelmi ismeretek terjesztését. A Balassagyarmati Tankerületi Központ három iskolájának összesen 705 db sportszert juttattunk el 1,4 millió forint értékben. Kiemelkedő kulturális programokat szerveztünk az ország legszegényebb régióiban tanuló 120 kisdiák részére, melyek között szerepelt állatkerti látogatás, múzeumi tárlatvezetés és cirkuszi előadás. Hozzájárultunk a Siófoki Kajak-Kenu Sportegyesület fejlesztéséhez egy csónakház megépítésének támogatásával, ezzel is elősegítve a fiatalok sportolási lehetőségeit. Az év során következetesen törekedtünk a hátrányos helyzetű régiók és gyermekek támogatására, az oktatás és a sport területén egyaránt.
A HUNAlapítvány a Jövőért (korábbi nevén Keszthelyi Alapítvány a Mosolygó Gyermekekért) 2016 és 2018 között jelentős erőfeszítéseket tett a hátrányos helyzetű családok, beteg gyermekek és tehetséges fiatalok támogatására.
2016-ban az alapítvány kiemelt figyelmet fordított az élelmiszeradományozásra. Karácsony előtt a Józsefvárosi Önkormányzattal együttműködve 1200 rászoruló családnak, közel 11 tonna tartós élelmiszert osztottunk ki.
2017-ben az alapítvány tevékenysége kiterjedt az egyéni támogatásokra is. Teljesítettük egy szemdaganatos kisfiú, Pintér Zalán álmát, lehetővé téve számára egy izraeli delfinúszást. Hanzl Lillának, aki háromszor kapta meg Magyarország kiváló tanulója és kiváló sportolója elismerést, továbbá válogatott vívó is volt, autót adományoztunk, hogy megkönnyítsük mindennapjait. Egy súlyosan beteg kislány, Vivien számára terápiás kutyát biztosítottak, hozzájárulva ezzel gyógyulásához.
2018-ban az alapítvány folytatta sokrétű támogatói tevékenységét. Kiemelkedő esemény volt Alex, egy 11 éves hátrányos helyzetű kisfiú álmának valóra váltása, aki egy napra mozdonyvezetővé válhatott. Az alapítvány a kultúra területén is aktív volt: 40 kiválóan tanuló, hátrányos helyzetű diáknak biztosították A diótörő című előadás megtekintését az Erkel Színházban. Emellett folytatták az élelmiszeradományozást is, húsvétkor 500 józsefvárosi családnak osztottak élelmiszercsomagot.
Az alapítvány ezen időszak alatt következetesen támogatta a beteg gyermekek gyógykezelését is, többek között Ács Ricsi, Pestovics Vivien és Fritz Máté esetében. 2017 nyarán 1500 db csokoládéval támogatták a zánkai Erzsébet-tábor lakóit.
Ezen évek alatt az alapítvány tevékenysége egyre szerteágazóbbá vált, ötvözve az élelmiszeradományozást, az egyéni támogatásokat, a kulturális programokat és az egészségügyi segítségnyújtást, ezzel is hozzájárulva a társadalmi felelősségvállaláshoz és a rászorulók életminőségének javításához.